Zaginiona Wyspa ARNAK ¦ gra planszowa ¦ edycja polska ¦ UNBOXING [2020]

„Zaginiona Wyspa Arnak” jest jednym z tych tytułów, gdy jak się dowiedziałem, że wychodzi polska edycja to już nie mogłem się doczekać aż dorwę to pudło we własne ręce! 😀 Gra zbiera na wszystkich serwisach bardzo dobre oceny, nie tylko za jakość wykonania, ale również za przyjemność płynącą z rozgrywki. Oficjalna premiera była 21.12.2020, na szczęście udało się ją odebrać przed Świętami! 😀 no to co? OTWIERAMY!

„Wciel się w badacza i odkryj tajemnice wyspy!
Na bezludnej wyspie wśród nieznanych wód badacze odkryli ślady wielkiej cywilizacji. Poprowadź wyprawę, by zbadać nieznane zakątki, odnaleźć zaginione artefakty, stawić czoła budzącym grozę strażnikom i poznać tajemnicę, którą skrywa wyspa.
Zaginiona wyspa Arnak to gra łącząca mechaniki budowania talii i rozmieszczania robotników. Uczestnicy będą eksplorować kolejne zakątki planszy i odkrywać nieznane tereny, umiejętnie zarządzając zgromadzonymi zasobami. Oprócz klasycznych efektów, dostępne karty posłużą również do rozmieszczania pracowników, a wraz z odkrywaniem kolejnych części wyspy, pojawią się zupełnie nowe akcje, które będziemy mogli wykonywać. Niektóre z nich będą wymagały posiadania konkretnych zasobów, kluczowe będzie więc zbudowanie solidnej podstawy. „